Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

 

Wybór rakietki może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ na początku wszystkie wyglądają podobnie i różnią się co najwyżej kolorem. Jest jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, a znacznie ułatwią one podjęcie odpowiedniej decyzji. Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy grać w tenisa stołowego. Rakietki „outdoorowe” różnią się od klasycznych materiałem wykonania, są bardziej wytrzymałe na zmianę pogody i zniszczenia. Najważniejsze są jednak parametry. Warto zwrócić uwagę na trzy właściwości, które najlepiej określają styl gry, do którego przeznaczona jest rakietka.

 

  • Szybkość: Sprzyja ofensywnej, mocniejszej grze. Wybieramy tutaj deski zbudowane z twardszych rodzajów drewna oraz okładziny z twardszą gąbką.
  • Kontrola: Wybierając rakietkę z dużą kontrolą, pamiętajmy o wolniejszych okładzinach oraz o bardziej miękkiej desce. "Soft felling" jest tutaj wskazany. Taka propozycja kierowana jest do młodszych zawodników. Im „szybsza” rakietka, tym parametr kontroli ma niższą wartość.
  • Rotacja: Doskonale uzupełnia grę w stylu ofensywnym i defensywnym. Im wyższy parametr, tym lepiej można podkręcić piłeczkę. Jego poziom zależy przede wszystkim od rodzaju okładziny.

 

Oprócz parametrów ważna jest także waga rakietki. To ona finalnie decyduje o naszym komforcie gry.

 


TOP