Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

 

Zaczynając przygodę z tenisem stołowym warto wyposażyć się w gotową rakietkę, ponieważ posiada ona właściwości zapewniające wolniejszą grę. Wraz z rozwojem umiejętności i poprawą techniki gry, wskazane byłoby jednak złożyć rakietkę odpowiednią dla siebie, kupując oddzielnie deskę i okładziny. Rakietki złożone są nastawione na wysoką kontrolę piłki oraz dobre czucie gry. Twardsze okładziny i deski gwarantują mocniejsze, szybsze uderzenie.

Wybierając deskę, warto zwrócić uwagę na preferowany przez nas styl gry.

 

Oznaczenia desek:

DEF: Tradycyjna obrona podcięciem zza stołu

ALL- : Pasywna, ale wszechstronna gra przy stole z naciskiem na kontrolę piłki

ALL: Wszechstronna gra z umiarkowanym atakiem i dokładnym blokiem

ALL+ : Ofensywna, wszechstronna gra, zróżnicowany atak topspinowy

OFF- : Gra umiarkowanie ofensywna, silna rotacja, duża kontrola piłki

OFF: Gra ofensywna, duża siła, szybkość i rotacja

OFF+ : Gra ofensywna, bardzo duża siła bezpośrednich uderzeń, maksymalna szybkość

 

 

Od sposobu gry i siły zawodnika zależy także, jaką wagę deski powinno się wybrać. Lżejsza rakietka pozwala na szybszą i bardziej ofensywną grę. Cięższe są z kolei bardzo stabilne, jednak wymagają użycia siły, aby nadać piłeczce szybkość.

Wybierając okładziny należy pamiętać, żeby po jednej stronie była czerwona, a po drugiej czarna. Dzięki temu będzie spełniała wymagania określone w przepisach. Im grubsza okładzina, tym większy ciężar nadaje rakietce. Ważne, żeby wziąć pod uwagę także ciężar wybranej wcześniej deski.

Okładziny posiadają różną twardość. Znacząco wpływa ona na kontrolę pasywna podczas gry, odbiór serwów, bloki i serwy. Miękkie okładziny zwiększają poczucie kontroli nad piłeczką, która nie odbija się chaotycznie od rakietki.


TOP