Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

Tenis stołowy to nie tylko gra pojedyncza lub podwójna na punkty. To znacznie więcej – to szeroki wachlarz gier i zabaw, które możemy rozgrywać udział zarówno we dwoje jak i w znacznie większych grupach. Na pewno urozmaicą one i umilą każde spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Zabawy z piłeczką i rakietką

Trzymanie piłeczki na rakietce przyjmując przy tym różne pozycje – stojąc na jednej nodze, siedząc, klęcząc, z zamkniętymi oczami itp.
Trzymanie piłeczki na rakietce ze zmianą pozycji – np. z pozycji stojącej przez pozycję siedzącą po leżenie na brzuchu lub plecach.


Podbijanie piłeczki

Naprzemienne podbijanie piłeczki wysoko – nisko.
Podbijanie piłeczki naprzemiennie jedną i drugą stroną rakietki.
Podbijanie piłeczki w siadzie, w leżeniu, na jednej nodze.

 

Odbijanie piłeczki o ścianę (połówkę stołu)

Naprzemienne odbijanie piłeczki forhendem i bekhendem o ścianę (połówkę stołu).
Odbijanie piłeczki o ścianę (połówkę stołu) po koźle z odległości 2 m.


Zabawa:
Na ścianie lub połówce stołu rysujemy kredą kwadrat o dowolnych rozmiarach (np. 50 x 50 cm). Każdy zawodnik musi trafić w kwadrat największą ilość razy w ustalonym wcześniej czasie.


Odbijanie piłeczki w parach

Zawodnicy odbijają piłeczkę dwa razy pod rząd – raz przed sobą a drugi raz do partnera.
Zawodnicy odbijają piłeczkę między sobą, po odbiciu piłeczki zawodnik wykonuje obrót o 360 stopni.


Zabawy w większym gronie

Wyścigi:
Każda osoba z grupy, trzymając piłeczkę na rakietce, stara się jak najszybciej przebiec wyznaczony wcześniej dystans, nie upuszczając piłeczki z rakietki. Dla utrudnienia, na trasie wyścigu, można ustawić przeszkody.

Ping-pongowy berek

Spośród wszystkich uczestników zabawy wybieramy berka, który jako jedyny z grupy posiada jedną piłeczkę. Pozostali uczestnicy wyposażeni są tylko w rakietki. Berek stara się trafić uciekających na określonym obszarze, którzy bronią się przed trafieniem rakietką. Kiedy berek trafi uciekającą osobę następuje zmiana berka.


Odbicia piłeczki w kole

Uczestnicy ustawiają się na obwodzie koła. Najlepszy uczestnik zabawy stoi w środku koła i odbija piłeczkę ze środka do poszczególnych uczestników stojących na obwodzie koła, którzy odbijają ją z powrotem do środka.


Drużynowe odbicia piłeczki:

Uczestników dzielimy na dwie równe drużyny, które ustawiają się w rzędach naprzeciwko siebie. Zadaniem każdego gracza jest odbicie piłeczki do zawodnika stojącego naprzeciwko, a następnie przebiegnięcie na koniec własnego rzędu. Zawodnik drużyny przeciwnej robi podobnie i biegnie na koniec własnego rzędu. Wygrywa ta drużyna, która w określonym czasie, popełni mniej błędów.


Gra w króla

W grze biorą udział minimum 4 osoby, które ustawiają się po obydwu stronach stoły, w równych grupach. Zawodnik po odbiciu piłeczki przebiega na drugą stronę stołu i czeka na swoją kolej odbicia piłeczki. Tak samo robią pozostali uczestnicy zabawy.

 

Życzymy dobrej zabawy!




TOP