Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

 

Decydując się na zakup stołu tenisowego, możesz stanąć przed dylematem, który model wybrać. Na rynku dostępne jest wiele firm, które produkują stoły i akcesoria ping pongowe. Szeroki wybór i duża ilość wiadomości sprawia, że możesz poczuć się zagubiony i nie wiedzieć, co jest tak naprawdę ważne przy podjęciu decyzji.

W naszym poradniku pomożemy Ci znaleźć stół, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przeczytasz tu niezbędne informacje, które pozwolą Ci podjąć samodzielną i świadomą decyzję.

 

Rodzaje stołów tenisowych - zastanów się, gdzie będziesz grać

 

Pamiętaj, że istnieje stół odpowiedni do każdego rodzaju gry. Na samym początku zastanów się, czy swoje rozgrywki planujesz przeprowadzać w domu, na świeżym powietrzu np. w ogrodzie czy wolisz zachować możliwość wyboru w zależności od okazji. Do produkcji stołów Cornilleau do użytku wewnętrznego zostały użyte inne materiały niż do tych do użytku zewnętrznego.

 

 

Stoły do użytku wewnętrznego - INDOOR

Stoły indoorowe zapewniają doskonałą sprężystość, jakość odbicia piłki i inne parametry gry. Dodatkowo są stabilne, bezpieczne i możesz je kupić w korzystnej cenie. Ten rodzaj stołów, używany jest również podczas zawodów. Materiały użyte do produkcji stołów do użytku wewnętrznego marki Cornilleau nie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego nie można korzystać z nich na zewnątrz. Wilgoć może spowodować, że blat utraci swoją idealnie równą powierzchnię, co znacznie wpłynie na jakość odbicia.

Stoły do użytku wewnętrznego marki Cornilleau są objęte 3-letnią gwarancją.

 

 

Stoły do użytku zewnętrznego - OUTDOOR

Antykorozyjne materiały użyte do produkcji stołów do użytku zewnętrznego marki Cornilleau są odporne na wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne (słońce, deszcz, śnieg, grad, mróz), dlatego też bez obaw mogą być bezpiecznie pozostawione na zewnątrz, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Są one trwalsze niż stoły typu Indoor, a najlepsze modele gwarantują bardzo wysokiej jakości grę. Dodatkowo, stoły outdoorowe są zdecydowanie bardziej odporne na uderzenia np. rakietką. Dlatego też polecane są zarówno do gry na zewnątrz jak i w domu.

Nie jest przypadkiem, że wszystkie stoły do użytku zewnętrznego marki Cornilleau objęte są 10-letnią gwarancją.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając stół tenisowy?

  

 

Blat

Jakość odbicia ma bezpośredni wpływ na pozytywne wrażenia użytkownika. Zależy ona przede wszystkim od rodzaju blatu stołu tenisowego. Jeżeli blat jest wykonany z grubego i gęstego materiału, a jego powłoka jest odpowiednio dobrana wtedy odbicie piłeczki będzie równomierne i bardziej przewidywalne. Dla niektórych, bardziej już zaawansowanych graczy, grubość blatu będzie głównym kryterium wyboru stołu.
Płyta wiórowa: grubość 16 - 25 mm, średnia gęstość i twardość
Laminat z żywicą: grubość 4 - 7 mm, wysoka gęstość i twardość, odporny na uderzenia rakietek oraz warunki atmosferyczne

 

Rama

Rama także odgrywa kluczową rolę podczas dokonywania wyboru. Otacza ona powierzchnię blatu, przeznaczoną do gry. Grubość ramy waha się od 35 mm do 80 mm. Rama zwiększa sztywność płyty - im grubsza rama tym bardziej płaska płyta. Ramy wszystkich stołów Cornilleau wykonane są ze stopu stali, cynku i aluminium, aby utrzymały najlepsze właściwości antykorozyjne.

 

Powłoka

Anty-refleksyjna powłoka MAT TOP odbija 10 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
Anty-refleksyjna powłoka SOFT MAT odbija 3 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
SKIL TOP to powłoka stosowana w stołach zawodniczych marki Cornilleau. Została opracowana z najwyższą starannością i dokładnością aby stworzyć mocne blaty z wysokiej jakości, trwałą powierzchnię do gry, która zapewni niezawodność i prawidłowe odbicie, a także optymalne przyleganie do powierzchni.

 

Nogi

Szersze nogi są bardziej stabilne. Niektóre modele Cornilleau są wyposażone w stopki poziomujące, które pozwalają na odpowiednie ustawienie stołu na nierównej powierzchni. Dzięki temu można postawić go w ogrodzie, na trawie czy piasku. Niektóre stoły wymagają lekkiego uniesienia stopki podczas jej regulacji. Przy kilkukrotnym powtarzaniu tej czynności, może się ona stać uciążliwa. Cornilleau opracowało zdecydowanie prostszy system regulacji. Wystarczy wyregulować stopkę poziomującą, przekręcając pokrętło.

 

Kółka

Kółka są niezbędne w celu łatwego przemieszczania stołu, muszą także stawiać opór. Koła o większej średnicy pozwalają na łatwe transportowanie stołu, podczas gdy hamulce zapewniają stabilność. Stoły do użytku zewnętrznego posiadają podwójne kółka z bieżnikiem, aby ułatwić przemieszczanie stołu po nierównym terenie.

 

Siatka

Gdy wybierasz stół, zwróć uwagę na to, abyś mógł w łatwy sposób regulować siatkę. W zależności od modelu, w stołach tenisowych Cornilleau można regulować napięcie siatki lub zarówno jej napięcie jak i wysokość. Te dwa sposoby regulacji zapewniają jeszcze wyższy stopień precyzji.

 

System zamykania

Opatentowany system zamykania, który dzięki 16 automatycznym punktom zamykającym, zapewnia najwyższy na świecie poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo podnosi także wytrzymały i łatwy mechanizm kontrolowany przez centralny zamek. Uchwyt przeznaczony do odblokowania i rozkładania stołu umieszczony został blisko krawędzi, dzięki czemu jest łatwiej dostępny. Jeśli nie trzymasz już uchwytu podczas rozkładania, system DSI umożliwia blokadę stołu pod kątem 65 stopni, aby zapobiec jego upadkowi.

PUSH'N LOCK to system umożliwiający bezpieczne blokowanie i odblokowywanie blatu stołu, dzięki systemowi przycisków na dolej i górnej stronie stołu. Składa się z 8 punktów blokujących, zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Dodatkowe udogodnienia

Kieszenie na rakietki, uchwyt transportowy, zabezpieczenie rogów, podajnik piłek, licznik punktów, kieszeń na piłki a nawet podstawka na napoje - we wszystko to może być wyposażony Twój wymarzony stół. Każdy posiada inne udogodnienia, które poprawią Twój komfort gry.

 

 

Innowacje oraz rozwiązania technologiczne podczas projektowania i produkcji stołów tenisowych są kluczowym aspektem firmy. Stoły Cornilleau produkowane są we Francji w Bonneuil-les-Eaux.


Jak wybrać stół tenisowy? Co wziąć pod uwagę wybierając stół tenisowy?

 

Poświęć 5 minut na obejrzenie filmu, a dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, wybierając stół tenisowy.

 

Szeroka gama opatentowanych technologii oraz innowacji użytych w modelach stołów do tenisa i asortymentu akcesoriów tenisowych mówi sam za siebie. Poniżej krótka prezentacja oraz opis poszczególnych technologii.

 


MAT TOP

Mat Top

Dzięki przeciwodblaskowej powłoce MAT TOP promienie słoneczne nie odbijają się od stołu i tym samym nie utrudniają gry. Od powierzchni MAT TOP odbija się 10 razy mniej promieni niż w przypadku zwykłego pokrycia blatu, co zapewnia doskonały komfort gry.


Compact Technology

Łatwy i bezpieczny system otwierania i zamykania stołu. Ogranicza ryzyko przewrócenia się stołu oraz ułatwia transport i przechowywania stołu. Złożony stół nie zajmuje dużej powierzchni.

 

DSI

DSI (Double Securite Integree)

Podwójny system zabezpieczeń. Centralny uchwyt zwalniający zapewnia ekstremalnie łatwe składanie i rozkładanie stołu. 16 punktów zamykających. Stół jest w pełni zabezpieczony podczas gry i w trakcie przechowywania. To najbezpieczniejszy system na rynku.


Soft Mat Top

Dzięki powłoce SOFT MAT TOP promienie słoneczne nie odbijają się od stołu i tym samym nie utrudniają gry. Od powierzchni SOFT MAT TOP odbija się 3 razy mniej promieni niż w przypadku zwykłego pokrycia blatu, co zapewnia doskonały komfort gry. 

Push'n Lock

Pozwala szybko blokować i odblokować blat stołu tenisowego przed złożeniem lub rozłożeniem. Cała procedura odbywa się poprzez wciśnięcie dwóch przycisków zamontowanych w bocznych panelach stołu. 

10 Lat gwarancji

Cornilleau doszedł do doskonałości w produkcji stołów do użytku zewnętrznego dając jednocześnie aż 10 lat gwarancji na stoły do użytku zewnętrznego. 

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

 

1. Z czego zrobiony jest stół do tenisa?


Stoły do tenisa Cornilleau wykonane są ręcznie z najwyższej jakości materiałów. Blat stołu z płyty wiórowej pokryty jest laminatem z żywicy. Sprawia to, że stół jest wytrzymały, a odbicie piłeczki równomierne. Pokrycie blatu antyrefleksyjną powłoką sprawia, że nawet w bardzo słoneczny dzień można komfortowo rozgrywać tenisowe mecze.


Ramy wszystkich stołów Cornilleau produkowane są ze stopu cynku, stali i aluminium, co daje najlepsze właściwości antykorozyjne.

2. Jak dbać o stół?


Stół do tenisa to zakup na lata, a odpowiednie dbanie wpływa na jego żywotność. Stoły do użytku zewnętrznego odporne są na warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz czy mróz, jednak używanie odpowiedniego pokrowca lub schowanie złożonego stołu na zimę z pewnością nie zaszkodzi. Stół posiada wysokie właściwości antykorozyjne, blat nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, więc jedyne o co należy dbać to przetarcie stołu bawełnianą szmatką z wodą i niewielką ilością delikatnego detergentu.

3. Czy stół wymaga jakiejś specjalnej konserwacji?


Stoły Cornilleau mają 10 lat gwarancji dla modeli do użytku zewnętrznego i 3 lata gwarancji dla stołów do użytku wewnętrznego oraz 20 lat gwarancji na dostępność części. Jako dystrybutor Cornilleau w Polsce nie zdarzyło nam się serwisować sprzedawanych przez nas produktów.

4. Gdzie kupić stół stół?


Stół marki Cornilleau można kupić na naszych stronach oraz marketplace allegro i empik. Możesz też odwiedzić siedzibę naszej firmy i odebrać swój stół osobiście, dobrać do niego akcesoria popijając pyszną kawę.

5. Czy składanie stołu jest trudne?


Złożenie stołu zajmuje od 1,5-2h w zależności od wprawy. Jest to jednak łatwe i intuicyjne. Jeżeli nie masz ochoty na samodzielne składanie, możesz wybrać opcję dostawy stołu złożonego.

6. Jaki stół wybrać do domu?


Jeżeli zamierzasz używać stołu w domu, wybierz ten do użytku wewnętrznego. Stół taki jest dużo tańszy, ponieważ nie ma w nim technologii wspomagającej odporność na warunki atmosferyczne.

7. Jaki stół wybrać do ogrodu?


Jeżeli planujesz grać w tenisa stołowego w garażu lub na ogrodzie, proponujemy Ci obejrzenie naszych stołów outdoor. Są w prawdzie droższe, ale dajemy Ci gwarancję odporności na każdą pogodę. Zastosowany laminat nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury, wilgoci ani słońca. Kolor stołu również nie blaknie, a pokrycie matową powłoką pochłania promienie słoneczne zamiast je odbijać.

8. Czy stół tenisowy może stać w garażu?


Jeżeli jest to ocieplany garaż może w nim stać zarówno stół wewnętrzny jak i zewnętrzny, jednak jeżeli w garażu jest wilgotno oraz temperatura niewiele różni się od tej na dworze preferowany jest stół outdoor.

9. Czy stół tenisowy może zostać na noc na zewnątrz?


Stoły zewnętrzne mogą stać na zewnątrz przez cały rok w dzień i w nocy.

10. Ile miejsca potrzebuje stół?


Stoły mają wymiar 274/152,5 cm. Można złożyć stół w pół i grać samemu lub złożyć go całkowicie i schować np. w garażu. Aby zapewnić sobie komfort gry, upewnij się, że masz 1,5m wolnej przestrzeni po każdej stronie stołu.

11. Czym różni się stół ITTF od zwykłego do użytku domowego?


ITTF (International Table Tennis Federation) to Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego, ustalająca zasady i przepisy gry zawodowej. W zasadach przedstawione są min. wymiary blatu, zachowanie piłki po odbiciu od blatu, wymiary siatki czy materiał wykonania piłeczki. Kolor blatu w stole ITTF musi być ciemny i matowy z dobrze widocznymi liniami pomocniczymi.
    
Stół do tenisa używany w grze amatorskiej nie ma aż tak surowych wymagań co do rozmiaru, koloru i materiału blatu.

 

Poniżej znajdują się tabele porównawcze dla wszystkich modeli stołów tenisowych Cornilleau:

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych


TOP