Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

Tenis stołowy to niezaprzeczalnie wspaniała rozrywka dla każdego, niezależnie od wieku. Oprócz tego, że jest to wysiłek fizyczny, sport ten zapewnia szereg korzyści dl a zdrowia psychicznego ze względu na charakter gry.

Osiedle Sikornik w Gliwicach to jedna z najbardziej zielonych dzielnic miasta. W niedalekiej odległości od szkoły ZSO 5 znajduje się niewielki kompleks sportowy gdzie znaleźć można min. zewnętrzną siłownię, plac zabaw, bieżnię, a nawet miejsce do gry w szachy.

 W tym miejscu postanowiliśmy umieścić jeden z naszych stołów, typowo zewnętrzny model 510M.

Tenis stołowy jest jednym z najbardziej popularnych obecnie sportów na świecie. Świadczy o tym ponad 300 milionów aktywnych graczy z czego ok. 30 milionów zawodników uprawia ten sport wyczynowo i jest to ich źródło utrzymania. Jest także sportem olimpijskim i paraolimpijskim, chętnie oglądanym przez kibiców z całego świata. Co czyni go tak wyjątkowym ?

Dostępny sport na każdą kieszeń

Do gry w tenisa wystarczy stół z siatką, rakietki i piłka. Nie wymaga wysokich nakładów finansowych, drogich inwestycji czy specjalistycznego stroju. Jest także łatwy w opanowaniu, zasady gry są proste i przejrzyste. Dzięki temu świetnie nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jest łatwo dostępny

Dzięki popularności tenisa na świecie produkty do gry można znaleźć w każdym większym sklepie sportowym, oraz przede wszystkim w Internecie. Sklepy internetowe takie jak cornilleau.com.pl posiadają w swoim asortymencie najwyższej jakości produkty światowej klasy w przystępnych cenach. Również łatwo dostępne są filmy instruktażowe o zasadach gry, taktykach czy zabawach.

Dla całej rodziny

W ping-ponga mogą grać zarówno dzieciaki jak i dorośli czy dziadkowie. Gra rozwija szybkość, inteligencję i koordynację. Grać można nie tylko na oficjalne zasady ale wprowadzić gry i zabawy dla najmłodszych. To doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Dodatkowo jest to sport stosunkowo mało kontuzjogenny nawet na poziomie zawodowym.

Dla aktywnych fizycznie

Może się wydawać, że tenis jest mało wymagający jednak nic bardziej mylnego. Piłka może poruszać się z prędkością nawet 100 km/h co przy niewielkich rozmiarach stołu wymaga od zawodnika szybkich i precyzyjnych ruchów, strategii i przewidywania. Jest sportem niezwykle technicznym i dokładnym, a także ciągle doskonalonym przez zawodników z całego świata. Wprowadzają oni nowe taktyki i techniki gry przez co sport ten ciągle ewoluuje. Tenis wymaga doskonałej koordynacji pracy nóg aby odpowiednio podawać, przebijać, serwować, atakować czy blokować swojego przeciwnika.

Tenis stołowy na zdrowie

Tenis jak już wcześniej wspominaliśmy pozwala na grę w każdym wieku. Nawet seniorzy chętnie oddają się rozgrywkom przez co są doskonałej kondycji zarówno fizycznej jak i psychoruchowej. Aby dostrzec piłkę mocno musi pracować zmysł wzroku. Piłka, która szybko się porusza wymaga na oku ciągłej akomodacji czyli dostosowania ostrości na obiekcie. Przez grę pracuje ciało ale także umysł.

Jaki stół wybrać ?

Na rynku dostępne są dziesiątki produktów do gry. Nie zawsze cena jest najlepszym wyznacznikiem, zwykle produkty najtańsze szybko się niszczą i nie spełniają podstawowych oczekiwań gracza. Warto przyjrzeć się producentowi, ocenie użytkowników oraz dostępności części i gwarancji na produkt. Często stół z całym wyposażeniem można kupić w zestawie, a nawet otrzymać stół złożony i gotowy do gry. Cornilleau.com.pl oferuje takie rozwiązania dlatego jest najchętniej wybieraną marką w Polsce.

 

Wewnętrzny czy zewnętrzny…

Najczęściej pojawiające się pytanie to jaki stół wybrać. Stół wewnętrzny nadaje się tylko i wyłącznie do ogrzewanych, suchych pomieszczeń, przez co jest to propozycja tańsza. Za bardzo dobrej jakości stół wewnętrzny Cornilleau zapłacimy obecnie około 1200 zł. Należy jednak pamiętać, że stół taki musi być przechowywany w domu.

Jeżeli chodzi o stoły zewnętrzne wygląda to trochę inaczej. Ceny bardzo dobrej jakości stołów z 10 letnią  gwarancją zaczynają się od ok. 1600 zł. Jednak stół zewnętrzny może być użytkowany cały rok na zewnątrz niezależnie od pogody. Nie straszne mu deszcze, mrozy, śnieg czy upał. Stoły zewnętrzne zostały zaprojektowane w taki sposób aby żadne warunki pogodowe nie przeszkadzały w ich użytkowaniu oraz nie wpływały na ich jakość.

Kupując stół zewnętrzny masz pewność, że blat nie ulegnie deformacji, rozwarstwieniu, z blatu nie znikną linie czy znaczniki, a także nie pojawi się na elementach ramy rdza. Dodatkowo blaty stołów zewnętrznych Cornilleau pokryte są specjalna powłoką Soft Mat, daje Ci to pewność, że blat pozostanie matowy nawet w pełnym słońcu co podniesie komfort Twoiej gry.

Stół zewnętrzny może być używany zarówno na świeżym powietrzu jak i w garażu czy w pomieszczeniu. To jego główna przewaga względem stołów wewnętrznych.

 

Informujemy, że fabryka Cornilleau we Francji została częściowo otwarta. Warunki pracy w niej dostosowane są do warunków pandemicznych, więc przy stanowiskach montażowych pracują pojedyncze osoby.

REGULAMIN PRZEDSPRZEDAŻY

  1. Możesz złożyć zamówienie i opłacić je już teraz.
  2. Będziemy kolejkować zamówienia zgodnie z kolejnością ich składania i opłacania. Konieczne jest wysłanie potwierdzenia przelewu z numerem zamówienia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. O statusie zamówienia będziemy informować na bieżąco poprzez wiadomość email.
  4. Klienci, którzy zrezygnują z zamówienia otrzymają zwrot środków na podany numer konta.
  5. Istnieje możliwość zamówienia stołu złożonego, jednak może to opóźnić realizację zamówienia o kilka dni.

 

Stoły dostępne będą od 25 maja 2021 model 700x i 30 czerwca 2021 model 500x.

Przypominamy, że jedynie złożenie zamówienia i opłacenie go gwarantuje rezerwację i dostarczenie stołu, gdy tylko będzie dostępny. Ilość stołów jest ograniczona, decyduje kolejność zamówień. W razie pytań prosimy kontaktować się mailowo. 

 

Jak wyglądała sytuacja

W trakcie pandemii COVID-19 z obawy o zdrowie pracowników Cornilleau i ich rodzin, zamknięto fabrykę w Bonneuil-les-Eaux. Ponieważ firma produkuje stoły popularne na całym świecie, bardzo szybko wyprzedane zostały wszystkie stany magazynowe i nikt nie wiedział, kiedy znów będzie można beztrosko grać w ping ponga. Tenis stołowy jest sportem bardzo popularnym i ludzie coraz chętniej korzystają z możliwości gry na zewnątrz, spędzając aktywnie czas z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Tym bardziej zaostrzenia co do opuszczania domów i mieszkań czasie pandemii sprawiły, że ludzie jeszcze chętniej zaopatrywali się w stoły do tenisa. Z tego powodu zapotrzebowanie na wysokiej jakości stoły do użytku zewnętrznego jest ciągle bardzo duże.

 

Problemy z dostępnością

W maju fabryka wznowiła produkcję, jednak jedynie częściowo. Warunki pracy zostały dostosowane do zaostrzeń pandemicznych i przy stanowisku mogły pracować tylko pojedyncze osoby, zachowując przy tym wszystkie wymogi sanitarne. Produkcja zajmowała więcej czasu, a zapotrzebowanie było ogromne. Kontrahenci z całego świata zgłaszali chęć zakupu stołów tenisowych Cornilleau. Aby sprostać trudnej sytuacji, w fabryce zdecydowali się na wprowadzenie limitów dla poszczególnych krajów, dzięki czemu można było chociaż częściowo zrealizować zamówienia, które na bieżąco wpływały.

 

Realizacja zamówień

Jako jedyny dystrybutor Cornilleau w Polsce, złożyliśmy zamówienie do fabryki jako jeden z pierwszych krajów. Zostało ono zredukowane, ponieważ okazało się, że produkcja wznowiona zostanie jedynie wobec pojedynczych modeli. Zapotrzebowanie było na tyle duże, że istniało niebezpieczeństwo wykupienia wszystkich stołów w dniu dostawy. Zdecydowaliśmy, że aby zadbać o naszych klientów, wyjdziemy im naprzeciw z propozycją przedsprzedaży. Dzięki temu każdy, kto złoży i opłaci zamówienie, będzie miał gwarancję, że jest wpisany do kolejki i otrzyma stół, gdy tylko dojadą one do nas z Francji.

 

Urlop produkcyjny

Po bardzo intensywnych miesiącach pracy, Cornilleau ogłosiło, że w fabryce zaplanowany jest urlop produkcyjny, który będzie trwał cały sierpień. Ze względu na to dostawa stołów, która przyjedzie do nas w połowie sierpnia, będzie jedyną aż do końca września. Lista modeli wciąż jest okrojona, jednak staraliśmy się wybrać najpopularniejsze z dostępnych.