Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

 

Piłeczki to nieodłączny element gry w tenisa stołowego. Są produktem, który w ostatnich latach bardzo ewoluował, o czym nie wszyscy wiedzą. Piłki przez wiele lat posiadały rozmiar 38mm i były wykonane z celuloidu. Aktualnie Światowa Federacja ITTF powiększyła średnice piłki do rozmiaru 40mm, a materiał wykonania zmieniła na tworzywo sztuczne. Co zyskaliśmy dzięki zmianie piłeczek na większe? Zdecydowanie poprawiła się jakość odbicia, dzięki czemu zagrania są bardziej widoczne, gra delikatnie zwolniła. 

Wybierając piłeczki warto upewnić się, że mają gładką powierzchnię. Te słabszej jakości posiadają szwy zewnętrzne, które wpływają na jakość odbicia. Aby piłeczki odbijały się po stole z odpowiednią regularnością, powinny mieć taki sam kształt i grubość ścianek. Dlatego warto wybrać produkt od znanego producenta, ponieważ musi on spełniać rygorystyczne normy produkcji.

Zakup piłeczki jest równie ważny jak nowej rakietki czy stołu tenisowego. Jedynie odpowiednia piłeczka, spełniająca normy, zapewni grę na odpowiednim poziomie, dobrą jakość odbicia i przede wszystkim udaną zabawę.
 
Oficjalnie do gry na poziomie krajowym oraz międzynarodowym dopuszcza się piłki białe w rozmiarze 40mm, wykonane z tworzywa sztucznego, posiadające 3* w skali ITTF.

 

 

Zewnętrzne stoły tenisowe są elementem coraz częściej wpisującym się w urbanistyczny krajobraz. Możemy znaleźć je w parkach, szkołach, ośrodkach wypoczynkowych czy hotelach. W przeciwieństwie do stołów indoorowych, które mogą być umieszczone jedynie w suchych, ciepłych pomieszczeniach, outdoorowe pasują do każdej lokalizacji i świetnie się w niej sprawdzają.

Najpopularniejszym model, na który możemy trafić w przestrzeni publicznej w Polsce, to stół tenisowy Pro 510M Outdoor marki Cornilleau. Dzięki opływowemu kształtowi jest szczególnie odporny na niekorzystne warunki pogodowe czy akty wandalizmu. Zamontowana na stałe stalowa siatka, pokryta została antykorozyjną powłoką. Podobnie jak reszta stołów outdoorowych marki Cornilleau objęty jest 10-letnią gwarancją.

Samorządy wybierając stół, w większości decydują się na zakup 510M. Stół jest zdecydowanie lepszy jakościowo a jednocześnie tańszy od zwyczajnego stołu betonowego. System mocowania do ziemi zapewnia doskonałą stabilność. Dodatkowo stół został wyposażony w gumowe zabezpieczenia narożników, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom.

Jaki jest stół Pro 510M Outdoor? Przekonaj się tutaj:

 

 

Zaczynając przygodę z tenisem stołowym warto wyposażyć się w gotową rakietkę, ponieważ posiada ona właściwości zapewniające wolniejszą grę. Wraz z rozwojem umiejętności i poprawą techniki gry, wskazane byłoby jednak złożyć rakietkę odpowiednią dla siebie, kupując oddzielnie deskę i okładziny. Rakietki złożone są nastawione na wysoką kontrolę piłki oraz dobre czucie gry. Twardsze okładziny i deski gwarantują mocniejsze, szybsze uderzenie.

Wybierając deskę, warto zwrócić uwagę na preferowany przez nas styl gry.

 


 
Ogromną zaletą rakietek „outdoorowych” jest możliwość trzymania ich na zewnątrz bez obawy, że stracą one swoje właściwości. Podobnie do stołów, są one odporne na różne warunki pogodowe oraz uderzenia. Firma Cornilleau ma w swojej ofercie kilka modeli rakietek zewnętrznych: Tacteo, Softbat, Nexeo.  
 

Seria TACTEO  

Innowacyjne rakietki do gry na zewnątrz. Wykonane są z materiałów odpornych na zmianę warunków atmosferycznych. Specjalny proces produkcji rakietki oraz zastosowanie materiałów kompozytowych, zapewnia doskonałe przyleganie pomiędzy gumową okładziną a samą deską. Zmniejsza tym samym możliwość odklejenia się okładziny.

 

Wybór rakietki może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ na początku wszystkie wyglądają podobnie i różnią się co najwyżej kolorem. Jest jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, a znacznie ułatwią one podjęcie odpowiedniej decyzji. Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy grać w tenisa stołowego. Rakietki „outdoorowe” różnią się od klasycznych materiałem wykonania, są bardziej wytrzymałe na zmianę pogody i zniszczenia. Najważniejsze są jednak parametry. Warto zwrócić uwagę na trzy właściwości, które najlepiej określają styl gry, do którego przeznaczona jest rakietka.

 

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce dla stołów PARK marki Cornilleau niż Park Chrobrego?


TOP