Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj


Jak wybrać stół tenisowy? Co wziąć pod uwagę wybierając stół tenisowy?

 

 Poświęć 5 minut na obejrzenie filmu, a dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć wybierając stół tenisowy.

Wraz z 60 latami doświadczenia i obecnością w ponad 75 krajach na całym świecie, Cornilleau jest największym europejskim producentem sprzętu do tenisa stołowego i wiodącym dostawcą sprzętu do tenisa stołowego najwyższej jakości na całym świecie. Wszystkie stoły marki Cornilleau produkowane są we Francji, stoły do użytku wewnętrznego (indoor) posiadają 3-letnią gwarancję na wszystkie części a stoły do użytku zewnętrznego (outdoor) posiadają 10 letnią gwarancję. Wszystkie stoły są zgodne z normą europejską EN14468-1.

 

 

Stoły do użytku wewnętrznego - INDOOR

Materiały użyte do produkcji stołów do użytku wewnętrznego marki Cornilleau nie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale zapewniają doskonałą sprężystość i inne parametry gry, są stabilne, bezpieczne i w korzystnej cenie. Ten rodzaj stołów, używany jest również podczas zawodów.

 

 

Stoły do użytku zewnętrznego - OUTDOOR

Antykorozyjne materiały użyte do produkcji stołów do użytku zewnętrznego marki Cornilleau są odporne na wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne (słońce, deszcz, śnieg, grad, mróz), dlatego też bez obaw mogą być bezpiecznie pozostawione na zewnątrz, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Są one trwalsze niż stoły typu Indoor a najlepsze modele gwarantują bardzo wysokiej jakość grę i zbliżona sprężystość blatów do stołów Indoor. Dodatkowo wszystkie modele posiadają 10 letnia gwarancję, również na blaty. 

 

  

 

Blat

Jakość odbicia zależy od rodzaju blatu stołu. Im grubsze, gęstsze, i / lub twardsze, wyższe i bardziej równomierne, tym odbicie będzie miało bezpośredni związek między grubością / gęstością / twardością płyty i jakością odbicia.
Płyta wiórowa: grubość 16 - 25 mm / średnia gęstość / średnia twardość
Laminat z żywicą: grubość 4 - 7 mm / wysoka gęstość / wysoka twardość/ odporny na uderzenia rakietek

 

Rama

Powierzchnia gry umieszczona jest na ramie, która różni się grubością od 35 mm do 80 mm. Rama zwiększa sztywność i równą powierzchnię płyty - grubsza rama - bardziej płaska płyta. Ramy wszystkich stołów Cornilleau wykonane są ze stopu stali, cynku i aluminium dla najlepszych właściwości antykorozyjnych.

 

Powłoka

Anty-refleksyjna powłoka MAT TOP odbija 10 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
Anty-refleksyjna powłoka SOFT MAT odbija 3 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
SKIL TOP to powłoka stosowana w stołach zawodniczych marki Cornilleau. Została opracowana z najwyższą starannością i dokładnością aby stworzyć mocne blaty z wysokiej jakości, trwałą powierzchnię do gry, która zapewni niezawodność i prawidłowe odbicie, a także optymalne przyleganie do powierzchni.

 

Nogi

Montaż nóg stołu decyduje o stabilność stołu - szersze nogi są bardziej stabilne. Niektóre stoły są wyposażone w stopki poziomujące, które pozwalają na odpowiednie ustawienie stoły na nierównej powierzchni. Większość stołów Cornilleau jest przystosowanych dla graczy poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

Kółka

Kółka są niezbędne w celu łatwego przemieszczania stołu, muszą także stawiać opór. Koła o większej średnicy pozwalają na łatwe transportowanie stołu, podczas gdy hamulce zapewniają stabilność. Stoły do użytku zewnętrznego posiadają kółka z bieżnikiem, aby ułatwić przemieszczanie stołu po nierównym terenie.

 

Siatka

Cornilleau używa stalowych lub materiałów ABS do słupków na siatkę oraz siatek wykonanych z bawełny lub polipropylenu. Stoły Cornilleau są zawsze wyposażone w siatki wraz z zamontowanymi stópkami oraz siatką, która w przypadku wielu stołów jest regulowana zarówno w zakresie wysokości jak i napięcia.

 

System zamykania

Opatentowany system zamykania, który dzięki 16 automatycznym punktom zamykającym, zapewnia najwyższy na świecie poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo podnosi także wytrzymały i łatwy mechanizm kontrolowany przez centralny zamek.

PUSH'N LOCK to system umożliwiający bezpieczne blokowanie i odblokowywanie blatu stołu, dzięki systemowi przycisków na dolej i górnej stronie stołu. Składa się z 8 punktów blokujących, zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

System składania

Opatentowany system COMPACT TECHNOLOGY sprawia, że stoły są łatwe do przenoszenia, otwierania i składania, a złożone zajmują stosunkowo mało miejsca. Większe bezpieczeństwo zapewnia nisko osadzony środek ciężkości i bardzo mała przestrzeń pomiędzy złożonymi blatami.

 

Innowacje oraz rozwiązania technologiczne podczas projektowania i produkcji stołów tenisowych oraz akcesoriów do tenisa stołowego są kluczowym aspektem firmy. Cornilleau od lat pracuje nad recepturą perfekcyjnego stołu do tenisa jak również perfekcyjnej rakietki tenisowej...

Szeroka gama opatentowanych technologii oraz innowacji użytych w modelach stołów do tenisa i asortymentu akcesoriów tenisowych mówi sam za siebie. Poniżej krótka prezentacja oraz opis poszczególnych technologii.


MAT TOP

Mat Top

Dzięki powłoce MAT TOP promienie słoneczne nie odbijają się od stołu i tym samym nie utrudniają gry. Od powierzchni MAT TOP odbija się 10 razy mniej promieni niż w przypadku zwykłego pokrycia blatu, co zapewnia doskonały komfort gry.


Compact Technology

Łatwy i bezpieczny system otwierania i zamykania stołu. Ogranicza ryzyko przewrócenia się stołu oraz ułatwia transport i przechowywania stołu. Złożony stół nie zajmuje dużej powierzchni.

 

DSI

DSI (Double Securite Integree)

Podwójny system zabezpieczeń. Centralny uchwyt zwalniający zapewnia ekstremalnie łatwe składanie i rozkładanie stołu. 16 punktów zamykających. Stół jest w pełni zabezpieczony podczas gry i w trakcie przechowywania. To najbezpieczniejszy system na rynku!


Soft Mat Top

Dzięki powłoce SOFT MAT TOP promienie słoneczne nie odbijają się od stołu i tym samym nie utrudniają gry. Od powierzchni SOFT MAT TOP odbija się 3 razy mniej promieni niż w przypadku zwykłego pokrycia blatu, co zapewnia doskonały komfort gry. 

Push'n Lock

Pozwala szybko blokować i odblokować blat stołu tenisowego przed złożeniem lub rozłożeniem. Cała procedura odbywa się poprzez wciśnięcie dwóch przycisków zamontowanych w bocznych panelach stołu. 

10 Lat gwarancji

Cornilleau doszedł do doskonałości w produkcji stołów do użytku zewnętrznego dając jednocześnie aż 10 lat gwarancji na stoły do użytku zewnętrznego. 

 

 

Patenty oraz technologia to nie wszystko. W użytkowaniu stołów do tenisa ważne są także innowacje oraz udogodnienia.

 

Poniżej znajdują się tabele porównawcze dla wszystkich modeli stołów tenisowych Cornilleau. Kliknij na poszczególne zdjęcie aby powiększyć (otwiera w nowym oknie).

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych

Porównania stołów tenisowych


TOP