Stoły tenisowe zbudowane
według FRANCUSKIEJ receptury
×
 x 

0
Szukaj

 

Piłeczki to nieodłączny element gry w tenisa stołowego. Są produktem, który w ostatnich latach bardzo ewoluował, o czym nie wszyscy wiedzą. Piłki przez wiele lat posiadały rozmiar 38mm i były wykonane z celuloidu. Aktualnie Światowa Federacja ITTF powiększyła średnice piłki do rozmiaru 40mm, a materiał wykonania zmieniła na tworzywo sztuczne. Co zyskaliśmy dzięki zmianie piłeczek na większe? Zdecydowanie poprawiła się jakość odbicia, dzięki czemu zagrania są bardziej widoczne, gra delikatnie zwolniła. 

Wybierając piłeczki warto upewnić się, że mają gładką powierzchnię. Te słabszej jakości posiadają szwy zewnętrzne, które wpływają na jakość odbicia. Aby piłeczki odbijały się po stole z odpowiednią regularnością, powinny mieć taki sam kształt i grubość ścianek. Dlatego warto wybrać produkt od znanego producenta, ponieważ musi on spełniać rygorystyczne normy produkcji.

Zakup piłeczki jest równie ważny jak nowej rakietki czy stołu tenisowego. Jedynie odpowiednia piłeczka, spełniająca normy, zapewni grę na odpowiednim poziomie, dobrą jakość odbicia i przede wszystkim udaną zabawę.
 
Oficjalnie do gry na poziomie krajowym oraz międzynarodowym dopuszcza się piłki białe w rozmiarze 40mm, wykonane z tworzywa sztucznego, posiadające 3* w skali ITTF.

 


TOP